Skocz do zawartości

Welcome to Ts-4Games.pl - Publiczny Serwer TeamSpeak3 dla Graczy | Free Public TeamSpeak3 for Players
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Zdjęcie

Poważna usterka w telefonach Samsunga. Dwie funkcje do natychmiastowego wyłączenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
Misiek

Misiek

    Lubię pisać :)!

  • Redaktor
  • 297 postów

samsung-galaxy-s22-ultra-14.jpg

Google poinformował o poważnym problemie w chipach Exynos, wykorzystywanych w telefonach Galaxy i Pixel. Firma wykryła w sumie 18 istotnych problemów z bezpieczeństwem, za sprawą których przestępcy mogą się włamywać na urządzenia z modemami Samsunga.

Aż 18 luk typu zero-day (czyli znanych cyberprzestępcom) w modemach w chipach Exynos. Odkrycia Google’a są bardzo niepokojące. Na szczęście problem da się usunąć programowo, przez aktualizację oprogramowania układowego. Google właśnie ogłosił, że załatał te usterki w telefonach Pixel, które wykorzystują chipy Samsung Exynos. Niestety, póki co, jako jedyny.

Modemy Exynos są stosowane w wybranych telefonach z linii Galaxy S. Galaxy M i Galaxy A. Dodatkowo, są stosowane w wybranych telefonach Vivo S i Vivo X, a także w niektórych samochodach z chipsetem Exynos Auto T5123. Wszystkie te urządzenia pozostają podatne na włamania. A niestety włamać się na nie podobno bardzo łatwo.

Telefony Samsung Galaxy z luką bezpieczeństwa. Wyłącz VoLTE i Wi-Fi Calling.

Jak informuje Google, do urządzeń z modemem Exynos można się włamać drogą radiową, bez wiedzy użytkownika. Ów użytkownik nie musi też być nakłaniany do pobrania jakichś danych czy innych działań. Atakujący musi tylko znać numer telefonu użytkownika, oraz wiedzieć, że korzysta z dziurawego urządzenia.

samsung-galaxy-volte-wi-fi-calling-1-466Jak wyłączyć VoLTE i Wi-Fi Calling w Samsung Galaxy?

Do czasu opublikowania stosownej aktualizacji oprogramowania (Samsung na dziś nie informuje, kiedy należy się jej spodziewać) należy wyłączyć funkcje VoLTE i Wi-Fi Calling w telefonie, co niestety może nieco pogorszyć jakość rozmów głosowych. Mając na uwadze powagę sytuacji, owej aktualizacji należy się spodziewać niebawem.

By wyłączyć owe funkcje w telefonach Galaxy, należy uruchomić aplikację Ustawienia, następnie wybrać Połączenia, tam Sieci komórkowe.Poważna usterka w telefonach Samsunga. Dwie funkcje do natychmiastowego wyłączenia

Wyświetl pełny artykuł
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Szukasz darmowego serwera TeamSpeak3 do rozmawiania ze znajomymi? Oferujemy stabilny i sprawdzony już od ponad 8 lat działający serwer TeamSpeak3 jakim jest Ts-4Games.pl. Znajdziesz u nas darmowe kanały prywatne jak i VIP. Administracja zawsze Ci pomoże jeżeli tylko będziesz potrzebować pomocy. Serdecznie zapraszamy na darmowy publiczny serwer teamspeak3 - Ts-4Games.pl Free Public TeamSpeak3 - Ts-4Games.pl Publiczny Serwer TeamSpeak3 dla każdego! Klany gier takich jak WoT, LoL, MT2, CS:GO, Aion. Free Speak, Free Channels.