Skocz do zawartości

Welcome to Ts-4Games.pl - Publiczny Serwer TeamSpeak3 dla Graczy | Free Public TeamSpeak3 for Players
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Zdjęcie

Będziemy rozmawiać z komputerem jak z człowiekiem. Rusza Windows Copilot


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
Misiek

Misiek

    Lubię pisać :)!

  • Redaktor
  • 335 postów

windows-bing-czatbot.jpg

ChatGPT i Bing Czat pozwoliły użytkownikom na porozmawianie z czymś w rodzaju katalogu wiedzy czy wyszukiwarki internetowej. Wkrótce ta sama technologia pozwoli rozmawiać z komputerem. Koniec z zapamiętywaniem skomplikowanych interfejsów.

Swoich czatbotów doczekały się (w kanale produkcyjnym lub w zapowiedziach) Bing, Microsoft 365, GitHub i Dynamics 365. W teorii z czatbotem zintegrowany jest też Windows, zapewniając w swoim interfejsie liczne skróty do Bing Czata. Jest to jednak integracja pozorna, owe skróty służą do uruchamiania aplikacji Bing Czat w przeglądarce Edge. To niebawem się zmieni.

Windows Copilot bazuje na technologii od OpenAI i Microsoftu, wywodzącej się z tych samych fundamentów technicznych, co wspomniane wyżej czatboty. Jest jednak szczególnie wyspecjalizowany w wiedzy o obsłudze Windowsa i potrafi wchodzić w nim w interakcje. A także w otwarte na nim aplikacje.

Koniec telefonów od mniej zaawansowanych użytkowników z prośbą o pomoc. Windows Copilot prowadzi użytkownika za rączkę. Podpowie stosowne działania nawet poweruserowi.windows-11-copilot-2-1000x563.jpgWindows Copilot w Windowsie 11

Jak wyłączyć powiadomienia w Windowsie? Jak wyciszyć dźwięk w Windowsie? Nie wiesz? Zapewne skorzystasz z wyszukiwarki internetowej. Ta wskaże stosowne opcje w interfejsie graficznym Windowsa, być może podpowie do niektórych rzeczy skróty klawiszowe. A czy nie prościej byłoby napisać potrzebuję się skupić, niech mi nic nie przeszkadza?

Tego typu komenda jest zrozumiała dla użytkownika o dowolnym zaawansowaniu. Zresztą za sprawą technologii GPT nie musi to być akurat ta – Copilot rozumie wyrażoną tekstem mowę naturalną w dowolnym języku i w dowolnym tonie. Pokaż mi zdjęcia z ostatnich trzech dni. Albo rozmieść okna tak, by wszystkie były widoczne. Niejednokrotnie jest to nie tylko bardziej oczywiste, ale i szybsze. Nawet dla powerusera, który zamiast sekwencji skrótów klawiszowych dla złożonego zadania może po prostu napisać polecenie.

windows-11-copilot-1-1000x563.jpgSI podsumowuje opinie użytkowników na Microsoft Store

Windows Copilot będzie zintegrowany z Bingiem i może być wykorzystany do wyszukiwania informacji, tak jak Bing Czat. Ciekawie brzmi też głęboka integracja ze Schowkiem Windowsa. Przy wklejaniu skopiowanego tekstu przepisz go tak, by brzmiał bardziej formalnie. Co potrafi Bing Czat, potrafić też powinien Windows Copilot. Z tą różnicą, że rzeczony Copilot może wchodzić w interakcję z tym, nad czym pracuje użytkownik, w tym na danych i aplikacjach znajdujących się lokalnie.

Sztuczna inteligencja trafi też do Microsoft Store. Odczyta wszystkie napisane przez użytkowników recenzje danej gry i aplikacji, by następnie je skondensować w jedno krótkie podsumowanie, uwzględniające uwagi tychże użytkowników.

Publiczne testy Windows Copilot mają ruszyć już w przyszłym miesiącu. Nie wiadomo, kiedy trafi do produkcyjnej wersji Windowsa 11. Zapewne przy okazji aktualizacji 23H2, zaplanowanej na jesień bieżącego roku.Będziemy rozmawiać z komputerem jak z człowiekiem. Rusza Windows Copilot

Wyświetl pełny artykuł
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Szukasz darmowego serwera TeamSpeak3 do rozmawiania ze znajomymi? Oferujemy stabilny i sprawdzony już od ponad 9 lat działający serwer TeamSpeak3 jakim jest Ts-4Games.pl. Znajdziesz u nas darmowe kanały prywatne jak i VIP. Administracja zawsze Ci pomoże jeżeli tylko będziesz potrzebować pomocy. Serdecznie zapraszamy na darmowy publiczny serwer teamspeak3 - Ts-4Games.pl Free Public TeamSpeak3 - Ts-4Games.pl Publiczny Serwer TeamSpeak3 dla każdego! Klany gier takich jak WoT, LoL, MT2, CS:GO, Aion. Free Speak, Free Channels.