Skocz do zawartości

Welcome to Ts-4Games.pl - Publiczny Serwer TeamSpeak3 dla Graczy | Free Public TeamSpeak3 for Players
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Zdjęcie

League of Legends i Teamfight Tactics z wykradzionym kodem źródłowym. Czarna seria trwa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
Misiek

Misiek

    Lubię pisać :)!

  • Redaktor
  • 111 postów

league-of-legends-kod-zrodlowy-przejety.

Kod jednej z najpopularniejszych gier świata, League of Legends, właśnie trafił w ręce hakerów. Dla graczy trwa właśnie czarna seria, gdyż ofiarą cyberprzestępców jest nie tylko Riot Games, ale i Rockstar Games.

20 stycznia Riot Games, studio odpowiedzialne za m.in. League of Legends, Teamfight Tacticts, Valorant, Legends of Runeterra i League of Legends: Wild Rift poinformowało, że padło ofiarą ataku wykonanego z wykorzystaniem metod inżynierii społecznej.

Amerykański deweloper nie poinformował, jak przebiegł atak ani co w jego wyniku przejęli cyberprzestępcy. Jednak działania hakerów były na tyle skuteczne, że Riot Games musiało zmienić plany wydawnicze dla aktualizacji w swoich grach. Lecz to jedynie wierzchołek góry lodowej obecnych problemów studia.

Niestety, chwilowo wpłynęło to na naszą zdolność do wydawania nowych treści. Podczas gdy nasze zespoły ciężko pracują nad rozwiązaniem problemów, spodziewamy się, że będzie to miało wpływ na nasze najbliższe aktualizacje do wielu gier.

– pisało studio na swoim profilu na Twitterze

Z kolei we wtorek 24 stycznia Riot Games wydało kolejne oświadczenie, w którym ujawniono więcej szczegółów dotyczących zdarzenia.

Riot Games ma duży problem. Kradzież kodu źródłowego dotknie graczy wszystkich gier studia

Jak informuje studio na swoim profilu na Twitterze, cyberprzestępcom udało wykraść się kod źródłowy League of Legends i Teamfight Tactics – głównej gry studia oraz jej turowego spin-offu. W wyniku ataku przejęto także kod źródłowy starego systemu antycheatowego. Nie ucierpiały za to dane kont użytkowników oraz ich prywatne dane.

Jednocześnie Riot Games przyznaje, że dane przejęte przez hakerów mogą przyczynić się do pojawienia się nowych metod oszukiwania w rozgrywce oraz obejścia systemów, które blokują dostęp do już wcześniej wykorzystywanych sposobów.

Co ciekawe, zgodnie z treścią oświadczenia, Riot Games otrzymało od cyberprzestępców list z żądaniem okupu, którego studio nie zamierza płacić. A żądanie nie jest bezpodstawne, gdyż wykradziono również kod źródłowy eksperymentalnych funkcji, zmian i trybów gry. Jednak jak zastrzega producent gier, „większość tych treści to prototypy, które prawdopodobnie nie zostaną nigdy wydane”.

Today, we received a ransom email. Needless to say, we won’t pay.

While this attack disrupted our build environment and could cause issues in the future, most importantly we remain confident that no player data or player personal information was compromised.

2/7

— Riot Games (@riotgames) January 24, 2023

League of Legends i TFT w rękach hakerów – co to oznacza dla graczy?

Atak przeprowadzony na Riot Games w miniony weekend odbije się na graczach zarówno League of Legends jak i Teamfight Tactics.

Działanie cyberprzestępców odbije się nadzwyczaj mocno na graczach League of Legends, którzy w najbliższej aktualizacji nie ujrzą od dawna zapowiadanego reworku wizualnego Ahri oraz kilku innych wcześniej zapowiadanych, większych zmian. Nadal 26 stycznia mogą za to oczekiwać patcha 13.2 i planowanych w nim zmian balansu.

Quick update, players. The team completed a hotfix that will include a lot of the content that was scheduled for patch 13.2. It’ll go live on January 26, but unfortunately, we won’t be able to include the Ahri ASU and some other stuff, which we will move to patch 13.3 (Feb. 8).

— League of Legends (@LeagueOfLegends) January 24, 2023

Z kolei w przypadku Teamfight Tactics zespołowi odpowiedzialnemu za grę udało się dodać do najbliższej aktualizacji wszystkie planowane zmiany i poprawki balansu. Jednocześnie rework cech został przeniesiony do patcha 13.3, który planowo ma pojawić się na serwerach 8 lutego.

We’ve completed work on a hotfix that includes a lot of what we had planned for patch 13.2, though due to hotfix size limitations, we’ve moved some planned larger-scale trait reworks to patch 13.3 (Feb 8).

— Teamfight Tactics (@TFT) January 24, 2023

Choć Riot Games zapewnia, że działanie cyberprzestępców nie będzie miało długofalowego wpływu na rozgrywkę oraz plan wydawniczy. Jednak możliwość dalszego rozwoju botów i wszelkiego rodzaju oszustw, pozwalających osiągnąć przewagę nad innymi graczami, co jest szczególnie dotkliwe w niższych ligach i trybach gry przeznaczonych dla początkujących.

Jednocześnie, wycieknięcie pełnego kodu gry oznacza, że hakerzy mają możliwość stworzenia własnego serwera League of Legends lub Teamfight Tactics. Tak jak miało to miejsce w zamkniętym przez Riot Games projekcie Chronoshift, który pozwalał na emulację League of Legends w jego oryginalnej wersji z lat 2009-2010. Chronoshift był projektem fanowskim, jednakże Rioterzy w prywatnej korespondencji grozili autorowi projektu konsekwencjami prawnymi.

Riot Games nie jest jedyne. Rockstar Games także padło ofiarą ataku

Atak, którego ofiarą padło Riot Games nie jest odosobnionym przypadkiem w ciągu ostatnich kilku dni. Również 20 stycznia do sieci trafiły informacje o ataku innego typu – wykorzystywaniu exploitu w grze Grand Theft Auto V Online.

#GTAOnline PC High Alert⚠️

New extreme exploits have appeared allowing cheaters to remotely add/remove/modify your stats and permanently corrupt your account aka ban/delete.

Avoid playing without a firewall rule or playing at all!?

Thanks to @HarryGotTaken for notifying. pic.twitter.com/tyh4tCInML

— Tez2 (@TezFunz2) January 20, 2023

Według doniesień obecnie na masową skalę wykorzystywana jest luka w zabezpieczeniach gry, która pozwala hakerom na manipulowanie wartościami przypisanymi do konta (takimi jak np. ranga czy ilość posiadanych pieniędzy).

Hakerzy są również w stanie sprawić, że postaci zablokują się w chmurach, a także wyrzucać i banować graczy. Obecnie społeczność GTA V Online odradza graczom logowanie się do gry.League of Legends i Teamfight Tactics z wykradzionym kodem źródłowym. Czarna seria trwa

Wyświetl pełny artykuł
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Szukasz darmowego serwera TeamSpeak3 do rozmawiania ze znajomymi? Oferujemy stabilny i sprawdzony już od ponad 8 lat działający serwer TeamSpeak3 jakim jest Ts-4Games.pl. Znajdziesz u nas darmowe kanały prywatne jak i VIP. Administracja zawsze Ci pomoże jeżeli tylko będziesz potrzebować pomocy. Serdecznie zapraszamy na darmowy publiczny serwer teamspeak3 - Ts-4Games.pl Free Public TeamSpeak3 - Ts-4Games.pl Publiczny Serwer TeamSpeak3 dla każdego! Klany gier takich jak WoT, LoL, MT2, CS:GO, Aion. Free Speak, Free Channels.