Skocz do zawartości

Welcome to Ts-4Games.pl - Publiczny Serwer TeamSpeak3 dla Graczy | Free Public TeamSpeak3 for Players
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Zdjęcie

Alerty RCB po nowemu. Ale rządowe komunikaty się nie zmienią


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
Misiek

Misiek

    Lubię pisać :)!

  • Redaktor
  • 111 postów

sms-komornik-pge-oszustwo.jpg

Ustawa o zmianie systemu alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniach wprowadza całkiem sensowne nowości od strony technologicznej. Nie zapobiegnie jednak wszystkim problemom, jakie do tej pory przypisywano Alertom RCB.

Jak ustaliła Rzeczpospolita, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pracuje nad ustawą, w wyniku której w Polsce zacząłby funkcjonować system alarmowy cel broadcast, który zastąpiłby technologię Alertów RCB.

Z punktu widzenia użytkownika telefonu właściwie nie zmienia się nic. Tak jak do tej pory obywatele otrzymywaliby wiadomości tekstowe o problemach, zagrożeniach czy innych niezwykle ważnych komunikatach. Różnica tkwi w technologii dostarczania informacji, a cell broadcast wydaje się metodą sprawniejszą energetycznie. A więc generującą niższe koszty.

Co to jest cell broadcast i czym to się różni od alertów RCB?

Komunikaty w technologii cell broadcast są efektywnie dostarczane również w przypadku dużego punktowego obciążenia sieci (podczas, na przykład, imprez masowych albo zgromadzeń publicznych) oraz w sytuacji, gdy użytkownik dysponuje słabym zasięgiem sieci komórkowej bez aktywnego paketu danych.

Wiadomość w ramach cell broadcast jest emitowana przez wskazane stacje bazowe w sieci ruchomej, a nie wysyłana do wskazanych urządzeń końcowych. Tłumacząc na nieco bardziej ludzkie: jeden sygnał radiowy może być odebrany przez wiele urządzeń, niczym w systemach łączności krótkofalowej. Tradycyjna komunikacja w sieci komórkowej odbywa się indywidualnie z każdym urządzeniem z osobna.

Ustawa najprawdopodobniej wejdzie w życie w lipcu, dając operatorom rok na wdrożenie nowego systemu. Spóźnienie lub brak wdrożenia ma skutkować karami finansowymi. Ustawa w żaden sposób jednak nie zmienia rodzaju komunikatów czy kompetencji osób je wydających. Wiadomości cell broadcast, podobnie jak w przeszłości Alerty RCB, prawdopodobnie nadal będą (nad)używane do informowania o trwających wyborach, zmianie sposobu odbioru Telewizji Polskiej czy przyznawania numerów PESEL, ale o nadchodzących klęskach już nie.

Cell broadcast działa już w Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Chorwacji, Francji, Hiszpanii, Holandii, Malcie i Niemczech. Rozważają wprowadzenie go, między innymi, Bułgaria, Słowacja i Słowenia.Alerty RCB po nowemu. Ale rządowe komunikaty się nie zmienią

Wyświetl pełny artykuł
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Szukasz darmowego serwera TeamSpeak3 do rozmawiania ze znajomymi? Oferujemy stabilny i sprawdzony już od ponad 8 lat działający serwer TeamSpeak3 jakim jest Ts-4Games.pl. Znajdziesz u nas darmowe kanały prywatne jak i VIP. Administracja zawsze Ci pomoże jeżeli tylko będziesz potrzebować pomocy. Serdecznie zapraszamy na darmowy publiczny serwer teamspeak3 - Ts-4Games.pl Free Public TeamSpeak3 - Ts-4Games.pl Publiczny Serwer TeamSpeak3 dla każdego! Klany gier takich jak WoT, LoL, MT2, CS:GO, Aion. Free Speak, Free Channels.