Skocz do zawartości

Welcome to Ts-4Games.pl - Publiczny Serwer TeamSpeak3 dla Graczy | Free Public TeamSpeak3 for Players
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Zdjęcie

Tak Polacy korzystają z sieci Orange. Operator podał ciekawe dane


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
Misiek

Misiek

    Lubię pisać :)!

  • Redaktor
  • 111 postów

orange-podsumowanie-2022-rok.jpeg

Jak wynika ze statystyk operatora Orange, niemal sto procent danych wysyłanych przez infrastrukturę tego operatora przesyłanych było w ramach standardu czwartej generacji.

Podsumowanie danych statystycznych związanych z funkcjonowaniem sieci Orange w minionym roku jest dość ciekawe. Można z niemałym prawdopodobieństwem założyć, że pozostali operatorzy odnotowują w swojej sieci zbliżone trendy – daje to więc pewien obraz na całą infrastrukturę komórkową w Polsce. Same dane są równie ciekawe: nie są bowiem już tak zniekształcone przez pandemię, która zmusiła Polaków do domowej izolacji i kompletnej zmiany sposobu, w jaki na co dzień korzystają z internetu i usług online.

Ogólny ruch w sieci Orange wzrósł w porównaniu do 2021 r., i to znacząco, bo o 20 proc. – choć sam operator zauważa, że to mniejsza dynamika niż rok temu. Aż 97 proc. tego ruchu odbyło się w ramach technologii 4G/LTE – to nawet więcej, niż w roku poprzednim (96 proc.). Trzy proc. to sieć 3G. A 5G? Na granicy błędu pomiaru. I to mimo przyzwoitego zasięgu 5G w ramach sieci Orange i coraz wyższej dostępności niedrogich telefonów z obsługa 5G.

Ile to jest dwa miliony terabajtów? Bo tyle danych klienci przepchnęli w 2022 r. przez sieć Orange.

Łącznie w 2022 r. klienci przesłali 2 047 285 TB (1 712 874 TB w 2021 r.) i przegadali głosowo 76,7 mld minut, z czego coraz częściej (56 proc. wszystkich rozmów głosowych) za pośrednictwem nowoczesnych technik cyfrowych (VoLTE lub WiFi Calling). Orange chwali się też istotnym wzrostem w statystykach Internetu stacjonarnego.

W minionym roku wzrost transmisji danych przez stałe łącza sięgnął 23 proc. w porównaniu do roku 2021. Największy wzrost (51 proc.), co raczej cieszy z uwagi na nowoczesność rozwiązania, odnotowano na infrastrukturze światłowodowej. Spadło też wykorzystanie ADSL i VDSL, choć tu Orange nie dzieli się dokładnymi danymi.

Operator chwali się też, że w zasięgu jego Internetu światłowodowego jest już ponad 7 mln gospodarstw domowych i spodziewa się, bez niespodzianki, dalszych wzrostów. Pozostaje mieć nadzieję, że operator zdoła utrzymać atrakcyjność oferty również pod względem cenowym.Tak Polacy korzystają z sieci Orange. Operator podał ciekawe dane

Wyświetl pełny artykuł
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Szukasz darmowego serwera TeamSpeak3 do rozmawiania ze znajomymi? Oferujemy stabilny i sprawdzony już od ponad 8 lat działający serwer TeamSpeak3 jakim jest Ts-4Games.pl. Znajdziesz u nas darmowe kanały prywatne jak i VIP. Administracja zawsze Ci pomoże jeżeli tylko będziesz potrzebować pomocy. Serdecznie zapraszamy na darmowy publiczny serwer teamspeak3 - Ts-4Games.pl Free Public TeamSpeak3 - Ts-4Games.pl Publiczny Serwer TeamSpeak3 dla każdego! Klany gier takich jak WoT, LoL, MT2, CS:GO, Aion. Free Speak, Free Channels.